piątek, 24 kwietnia 2015

Kto wiatr siejeCzwarta część cyklu, rozpoczętego „Kwiatami na poddaszu” – chwilami skandalizującej opowieści o kazirodczej miłości, kłamstwach, nienawiści, zaskakujących przypadkach i odkupieniu win.

Do rezydencji Barta, syna Cathy i Chrisa, który otrzymał w spadku Foxworth Hall, przybywa niemal cała rodzina, by obchodzić jego dwudzieste piąte urodziny. Ponownie dają o sobie znać dawne animozje. Wkrótce pojawia się zaginiony od lat Joel Foxworth. I znów okazuje się, że nic nie jest takie, jak się wydawało...

Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera.
Ponownie udajemy się do Foxworth Hall. Tam gdzie wszystko się zaczęło, tam również się wszystko skończy.


Tragedia, która ma miejsce podczas urodzin Barta po raz kolejny uziemi Cathy i Chrisa w Foxword Hall.
Cathy przebywając w posiadłości, która niesie za sobą tyle złych wspomnień próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Chce poprawić kontakty z Bartem, młodszym synem, który znów zatraca się w świecie religijnym za sprawką wujka Joela (który jak się okazuje wcale nie zaginął). Starzec wykorzystuje trudną przeszłość Barta by potępić Cathy i Chrisa za ich związek (oraz mam wrażenie, że nie tylko po to) i zniszczyć całą rodzinę.

Czytając ,,Kto wiatr sieje" mam wrażenie, że pochłaniam ja jeszcze szybciej niż wcześniejsze części. Razem z każdą stroną czuje, że przeżywam historię razem z Cathy i czuje wszystko to co ona.
Choć wszystkie części bardzo mnie poruszyły to pod koniec czytania czwartej książki z cyklu ,,Kwiatów..." było mi tak szkoda biednej Catherine, że aż łzy miałam w oczach.

Czy potępiam ich tak jak robił to Bart ? Nie, jest o wiele więcej gorszych rzeczy niż miłość jaką darzyło się rodzeństwo. Od początku ich rozumiałam. W końcu mieli tylko siebie.

Powieść o Dollangerach pozostanie u mnie już na zawsze i będę do niej wracać niejednokrotnie.6 komentarzy:

 1. Recenzja nie powinna być spojlerem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam cię do LBA więcej informacji tutaj http://wercia-alcia.blogspot.com/2015/04/liebster-blog-awards-wercia-i-alcia.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam wcześniejszych części i chyba się nie skuszę. Podejrzewam, że ta seria nie przypadnie mi do gustu.

  ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Chcę powiedzieć Ci, że dostałaś ode mnie nominację do LBA. Zapraszam na mojego bloga, by dowiedzieć się więcej na ten temat i zapoznać się z pytaniami. :) http://okobezcenzury.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 5. Średnio lubię takie książki, ale jak już dochodzi do nich psychologia i problemy społeczne, to czasami po nie sięgam. Najgorsze, jak są zawiłe i nie ogarniam o co chodzi... :)

  OdpowiedzUsuń