sobota, 18 lipca 2015

Twórczość Nalini Singh oraz nominacja do LBA ( Liebster Blog Awards)


Witajcie
Wiem,że znów was zaniedbuje, ale za dużo mam na głowie, do tego ładna pogoda więc nie zawsze jesteśmy w domu, a jak już jestem i jest ta chwila to albo kończę książkę, albo spędzam czas razem z M.

A jak wam mijają wakacje ?


Podczas mojej nieobecności dostałam nominację do LBA (Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował). Na zadane mi pytania odpowiem zaraz po recenzji książek.


Tym razem sięgnęłam po twórczość Pani Nalini Singh. Przyciągnęła mnie okładka oraz tytuł. I tak zaczynając historię z tą serią, nie mogłam nie czytać kolejnych części, nie mogłam się oprzeć, co dalej będzie się działo wśród naszych zmiennokształtnych i psi.

Niestety przetłumaczone zostały tylko trzy pierwsze części (nad czym bardzo ubolewam). Z racji tego, że bardzo wciągłam się w całą historię zaczęłam przeszukiwać internet. I tak natrafiłam na nieoficjalne tłumaczenia mola książkowego (chomik). Fakt, że to nie to samo, ale nie mogłam się oprzeć.


W NIEWOLI ZMYSŁÓW

OPIS:

Człowiek i zwierzę jednocześnie, Lucas Hunter, jest zmiennokształtnym – głodnym tych wszystkich wrażeń, którymi Psi – rasa rządząca – pogardzają. Po wiekach niełatwej koegzystencji, obie rasy znajdują się na granicy wojny z powodu brutalnych morderstw, których ofiarami padły zmiennokształtne. Lucas jest zdeterminowany znaleźć zabójcę Psi, który zaszlachtował kobietę z jego Sfory, a Sascha mogłaby go wpuścić do jej strzeżonego świata. Wkrótce jednak odkryje, że zimnokrwista Psi jak najbardziej zdolna jest do namiętności – i że tkwiące w nim zwierzę jest nią zafascynowane.

Uwięzieni między walczącymi światami, Lucas i Sascha muszą zachować swoją tożsamość – albo poświęcić wszystko i ulec najmroczniejszej z pokus.
Znajdujemy się w roku 2079, gdzie społeczeństwo jest podzielone na Psi — rasę pozbawioną ludzkich uczuć, zimnych jak lód, a to wszystko za sprawą protokołu Cisza według którego uczucia to to, co najgorsze, to co doprowadza do coraz gorszych wydarzeń — oraz rasę Zmiennokształtnych różniącą się od Psi w 100%. Pełną uczuć, miłości, wierności, zaufaniu, którym darzyli swoich członków stada. Pełną pasji... Zwierzęcej pasji.


Naszymi głównymi bohaterami jest Lucas i Sascha.


Lucas to alfa lampartów Darkriver a Sascha jest córką zimnej Psi Nikity Duncan, która należy do Rady.
Nasi bohaterowie poznają się, gdy ma dojść do podpisania budowy osiedla. Od początku coś między nimi iskrzy, lecz Sascha nie może uwolnić emocji, które w sobie skrywa mimo tego, że Lucas za wszelką cenę próbuje przełamać jej tarcze Psi.
Alfa lampartów postanawia nie dać za wygraną. Zaczyna się polowanie, a celem Lucasa staje się Sascha.Gdy Lampart powoli zaczyna wierzyć, że jego zdobycz jest tak samo zimna, jak jej rasa, między partnerami w interesach powstaje mocne i intensywne uczucie. Sascha będąc Psi, nie może sobie pozwolić na uczucia, bo to one grożą rehabilitacją — czyli całkowitym oczyszczeniem umysłu. Nie chce, by Psi umieścili ją w centrum medycznym w celu „usunięcia wad” szczególnie, teraz gdy poznała stado Lucasa i nieznany jej do tej pory świat pełen miłości, ciepła i przyjaźni, ogniska domowego i wsparcia oraz niesienia pomocy tym których kochają.


Jest tylko jeden sposób, by Sascha mogła pozostać wraz z Lucasem i jego stadem pełnym zakazanych dla nie uczuć. Czy młoda Psi zdecyduje się na ten krok ??Niesprawiedliwość losu niemal ją załamała. Dlaczego pokazano jej raj, a potem zatrzaśnięto jej drzwi przed nosem? Choć oczywiście ten raj nigdy nie był przeznaczony dla niej.W OGNIU UCZUĆ


OPIS :

Przyzwyczajona do zimnej Ciszy, Faith NightStar nagle zaczyna być torturowana mrocznymi wizjami krwi i morderstwa. To zły znak dla każdego, ale jeszcze gorszy dla Faith, J-Psi z wysoce pożądaną umiejętnością przewidywania przyszłości. Wizje ukazują jej coś jeszcze bardziej niepokojącego – bolesną potrzebę… rozkoszną przyjemność. Lecz tak jak one są potężne, tak kruchy jest jej umysł i emocje, których pragnie doświadczyć. Mogą oznaczać jej koniec.Tym razem poznajemy rudowłosą Faith NightStar - J-Psi, która ma dar jasnowidzenia.
Jest ona bardzo ważna dla Psi, gdyż jej dar jest wykorzystywany do wzbogacenia się rasy, jak i jej rodziny. Właśnie dlatego przetrzymują ją z dala od innych Psi zamkniętą w domu (w którym i tak jest monitorowana). Pewnego dnia poznaje Vaughn'a- jednego z najbardziej niebezpiecznych zmiennych, zaborczego i upartego lamparta. Vaughn postanawia zdobyć J-Psi, jednak nie jest to takie proste, jak mu się wydaje.

Prowadzi Faith to Saschy, by ta pomogła jej zrozumieć jej mroczne wizje.


Czy Faith ma w sobie uczucia, czy jest tak zimna, jak Psi ? Czy Vaughn pomoże Rudej i czy uwolni ją z sideł jej rasy ?Czasami wściekłość i gniew są pożyteczne. Trzymają cię w pionie, kiedy nie ma już nic innego.W OBJĘCIACH LODU


OPIS:

Judd Lauren jako Strzała, oficer w elitarnych oddziałach Rady Psi, był zmuszony robić straszne rzeczy w imię dobra swojej rasy. Teraz jest uciekinierem z Sieci, a jego mroczne talenty czynią z niego najbardziej niebezpiecznego z zabójców – zimnego, bezlitosnego, pozbawionego uczuć. Dopóki nie spotka Brenny…

Brenna Shane Kincaid była niewinną dziewczyną, zanim została porwana przez seryjnego mordercę, który pogwałcił jej umysł. Zło porywacza przeniknęło ją tak głęboko, że boi się, że sama zostanie morderczynią. I wtedy pojawia się pierwsze martwe ciało, ofiara tak bardzo jej znajomego szaleństwa. Jedyną nadzieją Brenny jest Judd, jednak jej uczuciowa natura zmiennokształtnej buntuje się przeciw nieludzkiemu zimnu jego osobowości, mimo że między nimi wybucha pożądanie. Ich namiętność, szokująca i pierwotna, naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ich serca, lecz także życie.
Bohaterami trzeciej (i niestety ostatniej w Polsce) części jest Brenna oraz Judd.


Brenna to wilczyca. Zraniona przez socjopatę ma dość litości i współczucia, jakie okazują jej inni. Chce pokazać, że świetnie daje sobie radę... że nikt nie musi traktować jej jak porcelanową laleczkę, która zaraz się potłucze.


Wilczyca od sytuacji, która miała miejsce z Psi, który ją skrzywdził, boryka się z problemem transformacji w wilka, jednak nie mówi tego nikomu, bojąc się odrzucenia swojego stada. Gdyby tego było mało, widzi coś, czego widzieć nie powinna.


Co takiego zrobił jej oprawca ? Czy upora się ze swoimi problemami ?


Swą bratnią duszę odnajduje w zimnym i bezlitosnym Psi.


Judd należy do grupy Psi, która uciekła spod władzy Sieci oraz Rady i znalazła schronienie w stadzie wilków. Stworzyli swoją własną rodzinną sieć, by móc funkcjonować.


Brenna choć wie, że przystojny Psi twierdzi, że jest pod mocnym wpływem protokołu Cisza, zaczyna coś czuć do niej. Postanawia zawalczyć o uczucie, które zaczyna między nimi się tworzyć.
Jednak Psi boi się zaangażować w związek z Brenną.Czy gdy wilczyca dowie się, co Judd ukrywa, nadal będzie walczyć o ich związek ?


W jej głosie pobrzmiewało mroczne echo wydarzeń, w których doświadczyła zła i utraciła niewinność.

Gdy rozpoczynałam książkę (dotyczy wszystkich części) miałam mieszane uczucia. Myślałam, że to jednak nie to, że pora odłożyć książkę na bok, bo akcja się nie rozwija. Jaki popełniłabym błąd !!! Fakt, że na początku ciężko było mi przebrnąć przez pierwsze strony, ale było warto.
Wszystkie postacie są bardzo barwne (najbardziej zmiennokształtni).


Polecam wszystkim fanom paranormal-romance.


A teraz przejdę do moich nominacji.

nominował mnie blog :

http://wercia-alcia.blogspot.com/2015/04/liebster-blog-awards-wercia-i-alcia.html< Co zainspirowało cię do tworzenia blogu ?/b>

Inspiracją są książki, które czytam. To pewnego rodzaju uzależnienie dla mnie :)


Kim chciała byś być w przyszłości ?


Sobą. A kim się stanę ?? Nie wiem. Żyję nie planując niczego na aż taką skalę. Chcę być szczęśliwa wraz z moją rodziną.


Ulubiony film typu "wyciskacz łez", dlaczego on?

Hmmm... Nie mam jakiegoś konkretnego. Z reguły nie patrze na takie filmy (mój M marudzi, że nie będzie takich głupot oglądał) a jeśli już to nie przywiązuje do nich aż taką wagę.


Jakie jest twoje motto życiowe i dlaczeko akurat takie?

Moje motto życiowe... cóż to moja tajemnica :)


Ile chciała byś mieć lat i dlaczego?


Nie chce być ani starsza ani młodsza.


Ulubiony kosmetyk to ... z firmy ... nazywa się ...

cień w eyelinerze z firmy Avon - niestety nie ma go już w sprzedaży :(


Co jesz zazwyczaj na kolację?

Raczej na szybko - kanapki.


O której chodzisz zazwyczaj spać i o której zazwyczaj wstajesz.


Chodzę spać między 22-24 a wstaje wtedy kiedy moja córeczka :) kolo 7-8


Ulubiona potrawa zawierające jajka, cukier i mąkę.


Naleśniki i pierogi.


Trzy najlepsze napoje według ciebie.

woda, sok i smakowe piwko (schłodzone ) :)

Jaką książke czytasz lub niedawno przeczytałeś?


Właśnie przeczytałam Mine to Possess (nieoficjalne tłumaczenie).Dziękuję za nominację :)Nominował mnie również blog : http://okobezcenzury.blogspot.de/Kiedy wpadłeś na pierwszy pomysł, by założyć bloga?


To było baaardzo dawno temu ale pomysł był wtedy też inny.


Czy Twoi znajomi wiedzą o tym, że jesteś blogerem?

Nie ale to dłuższa historia.

Czym kierujesz się w swoim życiu?

Szczęściem mojej rodziny


Jak wyglądałby Twój raj?

Moja osobista księgarnia która oczywiście miałaby wszystkie aktualności uzupełniane na bieżąco :D


W podejmowaniu życiowych decyzji kierujesz się rozumem czy sercem?

Sercem.

Co jest Twoim zdaniem tematem Taboo?

Nie ma dla mnie takich tematów :)Ćmy i pająki ale to raczej dlatego, że się ich brzydzę.

Co Cię inspiruje?

Wszystko co mnie otacza.

Czy wierzysz w siły paranormalne?

Oj tak.
Jak już wspominałam wcześniej chcę być sobą.


Dziękuję za nominację.NOMINUJĘ :

1. http://chcecosznaczyc.blogspot.com/
2. http://recenzentkaksiazek.blog.pl/
3. http://recenzent.com.pl/
4. http://hugekultura.blogspot.com/
5. http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/
6. http://ewa-wkuchni.blogspot.com/
7. http://sio-smutki.blogspot.com/
8. http://www.smaki-katriny.blogspot.com/
9. http://pyrynagaz.blogspot.com/
10. http://projectswithtaste.blogspot.com/PYTANIA :

1. Co zainspirowało cię do utworzenia bloga ?
2. Twoje wymarzone wakacje ?
3. Praca twoich marzeń ??
4. Czy masz książkę, którą polecisz każdemu ?
5. Twój ulubiony film lub/i serial ?
6. Czy masz blog, który odwiedzasz regularnie ?
7. Ebook czy wersja papierowa ??
8. Twoje ulubione danie ?
9. Czy zmieniłabyś coś w swoim życiu ??
10. Twoja ulubiona piosenka ?
11. Czy masz zwierzaki ??
9 komentarzy:

 1. Interesuje mnie w jaki sposób odbiera się nagrodę po nominacji, bo nie ma o tym wzmianki w poście i kiedy to następuje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma nagrody :)
   Proszę poczytać o LBA :)

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że nie obrazisz się gdy na pytania odpowiem tu:

  1. Co zainspirowało cię do utworzenia bloga ?
  Odp. Chęć podzielenia się opinią o przeczytanych książkach z innymi.

  2. Twoje wymarzone wakacje ?
  Odp. Podróż dookoła świata.

  3. Praca twoich marzeń ?
  Odp. Teraz robię to co lubię - jestem nauczycielem ;)

  4. Czy masz książkę, którą polecisz każdemu ?
  Odp. Myślę, że nie ma takiej, uniwersalnej książki.

  5. Twój ulubiony film lub/i serial ?
  Odp. Lubię filmy sci-fi.

  6. Czy masz blog, który odwiedzasz regularnie ?
  Odp. Odwiedzam wiele blogów.

  7. Ebook czy wersja papierowa ??
  Odp. Papierowa książka w mojej opinii jest nie do zastąpienia.

  8. Twoje ulubione danie ?
  Odp. Ziemniaki, kotlet schabowy i gotowana marchewka.

  9. Czy zmieniłabyś coś w swoim życiu ?
  Odp. Nie

  10. Twoja ulubiona piosenka ?
  Odp. Obecnie - "Nie mamy nic do stracenia" Mrozu

  11. Czy masz zwierzaki ?
  Odp. Nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie dziękujemy za nominację! Cieszę się, że nasz blog został zauważony :) Jedyną uwagą jest to, że blog prowadzony jest przeze mnie i Sylwię, więc obie postaramy odpowiedzieć się na pytania :)
  Pozdrawiam,
  Gaba

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje nomicnacji
  może wspólna obs ? zacznij i daj znac
  poklikasz ? http://paperlifex33.blogspot.com/2015/07/wishlist_14.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też na kolację jem zazwyczaj kanapki. Dziękuję za nominację, jak znajdę czas, na pewno odpowiem na pytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja byłam ostatnio nominowana i jest o tym osobny post na blogu <3
  A ja oczywiście gratuluję nominacji :****

  Zapraszam: http://wikis-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję bardzo! Chętnie odpowiem :)

  OdpowiedzUsuń