sobota, 18 kwietnia 2015

A jeśli ciernie
Kontynuacja „Kwiatów na poddaszu” i „Płatków na wietrze”.

Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory’ego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania…
Na temat książki słyszałam wiele komentarzy, w których zniechęcano mnie do przeczytania dalszych losów rodzeństwa. Jednak ja się nie zniechęciłam. Nie lubię niedokończonych serii, więc stwierdziłam, że przeczytam i tę część.


Początek był dla mnie bardzo nudny. Wszystko się wlekło, a ja nie mogłam jakoś tego znieść, więc książka była odkładana co chwile w kąt.
W połowie książki, gdy dowiedzieliśmy się, kim jest tajemnicza starsza Pani z sąsiedztwa, miałam nadzieję, że teraz w ciągnę się bardziej a historia stanie się wciągająca z każdą kartką. Niestety znów się zawiodłam więc i po raz kolejny książka poszła w odstawkę. Po jakimś czasie zmotywowałam się i stwierdziłam, że muszę znać zakończenie. To właśnie tam zrobiło się naprawdę ciekawie i to tam akcja zaczęła się toczyć w szybszym tempie.Jednak mimo to polecam tę książkę.


Andrews coraz głębiej brnie w psychikę swoich bohaterów, obnażając przed nami wszystkie lęki, których sami się boimy. Wyciąga na światło dzienne to, o czym inni boją się mówić/pisać. Nie cofa się przed niczym, ma swój plan... Ta saga jest jednocześnie dzika, brutalna, a z drugiej strony nie można się od niej oderwać (a przynajmniej ja nie mogę zostawić jej niedokończonej).


Tak więc kończąc post, zachęcam was do przeczytania dalszych losów, bo naprawdę warto poznać do końca tę historię.

7 komentarzy:

 1. Czy tylko według mnie Bart zachowywał się, jakby był opętany? :C

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez mialam takie mysli a z drugiej strony czasem bylo mi go szkoda :)

   Usuń
 2. To zostały jeszcze do przeczytania 2 tomy - polecam bardzo - ja je pochłonęłam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kto wiatr sieje juz przeczytalam ale ostatniej chyba nie pochlone ;/

   Usuń
 3. Ja te ksiażki przeczytalam już wiele lat temu...wracałam do nich wielokrotnie...polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem właśnie w trakcie czytania trzeciej części... Również polecam wszystkim przeczytać tą serię książek:) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń