poniedziałek, 17 grudnia 2018

Recenzja: S.E.K.R.E.T. - E.M. Adeline


recenzja erotyk worldbysabina


   Raczej nie sięgam po erotyki. Nawet jeśli ich opis wygląda zachęcająco, to już po kilku pierwszych stronach okazuje się, że to nie jest książka dla mnie. Jednak S.E.K.R.E.T. to coś innego. To perełka przebijająca "Pięćdziesiąt twarzy Greya" o 100%.

,,(...) jedyną rzeczą, która stoi pomiędzy tobą a prawdziwym życiem, jest strach. Pamiętaj o tym."

Czy akceptujesz kolejny krok?

recenzja erotyk worldbysabina
   Cassie pracuje jako kelnerka w Café Rose w Nowym Orleanie. I w sumie na tym się jej życie kończy. Krąży między domem a pracą. Zrezygnowała z życia osobistego. W wieku 35 lat jest wdową i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić. No bo komu mogłaby się podobać? Jej małżeństwo okazało się wielką porażką. Mąż, który wolał alkohol, przemoc fizyczna i psychiczna. To wszystko zmieniło Cassie w cichą myszkę, która boi się brać życie garściami. Nawet po śmierci męża jej życie nie nabiera kolorów na nowo. Nigdy nie zaznała miłości i prawdziwego spełnienia.
 Wszystko zmienia się w dniu, w którym jedna z klientek zostawia mały notesik. Cassie chcąc znaleźć dane kontaktowe właścicielki, zaczyna go przeglądać. Jednak zamiast numeru telefonu jej oczom ukazują się bardzo intymne zapiski. Wie, że nie powinna tego czytać, ale ciekawość wygrywa. To, co odnajdzie w tym notesie, zaprowadzi ją prosto w ramiona tajnego stowarzyszenia S.E.K.R.E.T., które ma za zadanie pomóc kobietom w realizacji ich najskrytszych fantazji erotycznych i osiągnięciu seksualnego wyzwolenia.


,,To fascynujące, jak okłamujemy samych siebie, kiedy nie chcemy, żeby coś okazało się prawdą."Wybierasz S.E.K.R.E.T.?

recenzja erotyk worldbysabina
   Po ukazaniu się historii Christiana i Anastazji rynek wydawniczy został zalany falą erotyków. Oczywiście 90% z nich było na jedno kopyto i w zasadzie wystarczyło zmienić imiona głównych bohaterów, przenieść historię w odpowiednie miejsce i gotowe! Mamy książkę, która w blasku innego bestsellera również zdobędzie spore grono czytelników.
 Na całe szczęście S.E.K.R.E.T. autorstwa E.M. Adeline nie jest kolejną kopią. Jestem mile zaskoczona, bo to naprawdę dobrze napisana książka. Jasne jest to lekka lektura, która dosyć szybko się czyta, ale jest zdecydowanie lepsza od tych powielanych kopii Pana "Szarego".
 Książka jest napisana w formie pierwszoosobowej narracji, dzięki czemu lepiej możemy poznać i wczuć się w sytuację Cassie. A jeśli już o niej mowa, to muszę przyznać, że kreacja głównej bohaterki bardzo przypadła mi do gustu. Z postaci, która biernie przygląda się swojemu życiu, zmienia się w świadomą i pewną siebie kobietę, która nie boi się swojej seksualności i sięga po to, czego pragnie. Dostrzega piękno prostych rzeczy, uczy się na nowo cieszyć życiem i krok po kroku zwiększa wiarę w swoje możliwości. We własnych oczach zmienia się z brzydkiego kaczątka, w pięknego i pewnego siebie łabędzia.
 Historia opisana w tej książce jest nie tylko intrygująca, ale i tajemnicza oraz zmysłowa. Fantazje, w których bierze udział Cassie, są bardzo różnorodne i ciekawe, a same sceny erotyczne są opisane bez użycia wulgaryzmów.

,,Łatwo być samemu, kiedy jest to twój własny wybór, znacznie trudniej, kiedy człowiek jest do tego zmuszony."


Podsumowanie

   Pani E.M. Adeline poszła o krok dalej i wyprzedziła wszystkie "szaropodobne" książki. Udowodniła, że nie trzeba stawiać na wyuzdanie, milionera i szarą myszkę, żeby przykuć uwagę czytelnika. Stworzyła erotyk inny niż wszystkie, bardzo kobiecy i zmysłowy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz