czwartek, 27 kwietnia 2017

Mroczny płomień - Alyson Noel


   Ever ratując swoją przyjaciółkę tym samym sprowadza na siebie kolejny problem. Musi przedstawić jej  zasady świata Nieśmiertelnych i pokazać jak jej życie będzie teraz wyglądać. Dodatkowo wciąż szuka sposobu na zmuszenie Romano do oddania jej antidotum. Jak wiele jest w stanie poświęcić by wygrać ?

"Moje uczucia do ciebie nie są od niczego zależne. Nie osądzam cię. Nie tracę cierpliwości. Nie karzę cię. Ja po prostu cię kocham, to wszystko. Proste i jasne."   Ratując życie Haven i czyniąc ją jedną z Nieśmiertelnych Ever skazała swoją przyjaciółkę na Shadowland. Czuje się winna, a jednocześnie wie, że nie mogła postąpić inaczej. Postanawia spotkać się z Haven by wszystko jej wytłumaczyć i powoli wprowadzić ja w świat wiecznego życia. Spodziewa się każdej negatywnej reakcji ale napewno nie tego, że jej przyjaciółka będzie "skakać z radości" na wieść o jej nowych mocach i Nieśmiertelności. Haven niewiele  robi sobie z tych wszystkich zasad o których wspomina jej Ever. Czy będą mieli przez to kłopoty ? Do czego doprowadzi arogancja Haven ? Czy Ever pożałuje uratowania życia swojej najlepszej przyjaciółki ?
  Oprócz rozkapryszonej Haven Ever musi za wszelką cenę zdobyć antidotum. Coraz bardziej zgłębia arkana czarnej magii i pakuję się w jeszcze większe kłopoty.  Uaktywnia w sobie bestię, która za wszelką cenę chcę być z jej największym wrogiem... Romano. Ever nie potrafi się oprzeć temu przyciąganiu. Zaczyna popadać w obłęd. Czy jest dla niej jeszcze ratunek ? Czy pokona bestię ? "Pamiętam, co Miles powiedział mi kiedyś o aktorstwie - chodzi w nim o projekcję, po wielokroć powtarzaną - trzeba wierzyć w kłamstwo tak gorliwie, by publiczność także w nie uwierzyła."   "Mroczny płomień" wywołał we mnie trochę lepsze odczucia niż  "W cieniu klątwy".  Akcja trochę się rozkręciła. Jednak dalej nie jest to to samo co na początku.
  Haven jest dalej irytująca tylko na nasze nieszczęście stała się jedną z Nieśmiertelnych. Czyli oprócz irytacji dodajmy  jeszcze większą pustkę w głowię i fakt, że stała się bardzo przemądrzała. Przyznam szczerzę, że gdy "W cieniu klątwy" przyszedł moment na podjęcie przez Ever decyzji czy pozwoli jej odejść czy też ją przemieni, to miałam wielką nadzieję, że zmądrzeje i wybierze tą pierwszą opcję ale nieeeee... Musiała w ostatniej chwili zmienić zdanie pakując się w jeszcze większe bagno. 
 Sama Ever  wydawała mi się  jeszcze bardziej bezmyślna niż ostatnio. Wiedząc, że wpakowała się w WIELKIE kłopoty postanawia brnąć w nie dalej. Wystarczyło zwrócić się do Damena, który ma zdecydowanie większe doświadczenie. Zamiast tego znów wszystko psuje przywiązując się do Romano i tym samym oddalając się od swojej bratniej duszy.
  


"Ludzie rzadko dostrzegają to, co leży przed nimi."   W "Mrocznym płomieniu" brakuje tego powiewu świeżości, który czułam w "Ever". Coraz bardziej przypomina to mieszankę "Zmierzchu" i "Domu Nocy" z odrobiną "Pamiętników wampirów". W takim razie czemu dalej to  czytam ? Pomimo dostrzegania tych minusów książkę czyta się bardzo lekko. Płynnie przechodzimy z jednej strony na drugą. Czerpiemy garściami relaks, który daje nam Pani Alyson - choć mogła postarać się bardziej. 
Myślę, że fani książek typu "Dom Nocy"  będą zadowoleni.

6 komentarzy:

 1. Mam zamiar przeczytać całą serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda "Zmierzchu" strawić nie mogę i wszelkie podobieństwo po prostu sprawia, że czytać się odechciewa, to jednak stwierdziłam, że w sumie... trzeba przeczytać, by móc ocenić. Jak tylko wpadnie mi w ręce to chętnie się z nią zapoznam. :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza część zdecydowanie jest najlepsza. Potem staję się coraz mniej oryginalne ale mimo wszystko bardzo szybko się czyta.

   Usuń
 3. Serię czytałam już dawno i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Niestety z każdym tomem stawała się nieco słabsza, co niestety ujęło całej serii.

  Pozdrawiam,
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Z każdym kolejnym tomem ta seria staje się takim samym przeciętniakiem jak inne tego typu (choć zapowiadało się super).

   Usuń