poniedziałek, 16 stycznia 2017

Kuszona - P.C. Cast oraz Kristin Cast


OPIS
Wydawałoby się, że po wygnaniu z Tulsy Kalony i Neferet spokój powraca do Domu Nocy. Kiedy Zoey i jej przystojny wojownik Stark dochodzą do siebie po bliskim spotkaniu ze śmiercią, adepci próbują otrząsnąć się z terroru Neferet. Zoey doświadcza jednak poczucia niepokojącej, niezwykłej więzi z A-yą, dziewczyną stworzoną przed wiekami, by uwieść Kalonę. Tymczasem Stevie Rae, obdarzona teraz dodatkowymi mocami, ma przed przyjaciółką tajemnice. Mroczne sekrety zagrażają nie tylko ich przyjaźni, ale i całemu Domowi Nocy.


,,Prawda pozostaje prawdą niezależnie od tego, czy w nią wierzysz czy nie."


„Kuszona” jest kolejną częścią cyklu Domu Nocy i muszę przyznać, że autorki odrobiły swoją pracę domową. Styl książki został poprawiony. W końcu nie mamy przypomnień ze wszystkich wcześniejszych tomów oraz (co najważniejsze) fabuła książki przestała w głównej mierzę skupiać się tylko na facetach Zo.,,Zawsze będę strzegł twojego serca, nawet gdyby to oznaczało, że moje musi przestać bić."


Akcja „Kuszonej” rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym kończymy „Osaczoną". Po wygnaniu Kalony i Neferet wszyscy wreszcie mogą cieszyć się pozornym poczuciem bezpieczeństwa oraz spokoju. Wiedzą, że to nie koniec problemów a najgorsze jeszcze przed nimi. Jeszcze większe obawy przysparzają im wizje Afrodyty, w których Kalona i Zoey odgrywają kluczowe role. Jeśli podejmą złe decyzję ciemność wygra.


,,Przeszłość ma wpływ na wszystkich, ale to od nas zależy, czy pozwolimy jej dyktować, co mamy robić."Sytuacji nie ułatwia dziwne zachowanie najlepszej przyjaciółki Zo. Stevie Rea znajduje rannego Rephaima i postanawia mu pomóc. Ukrywa jednego z Synów Kalony przed najbliższymi. Wie, że nie może go zabić i musi dać mu szansę tak jak kiedyś dano wybór jej.
Jak dalej potoczy się ich znajomość ? Czy Zoey dokona właściwego wyboru ? Co dalej stanie się z ich ukochanym Domem Nocy ?

,,Czyż to nie ironiczne, że moje rany tak strasznie wyglądają, a jednak są znacznie mniej bolesne i groźne niż te niewidzialne, które ty w sobie nosisz."
To, co możemy zauważyć po pierwszym powierzchownym spojrzeniu na treść „Kuszonej"to fakt, że tym razem całą historię poznajemy nie tylko z perspektywy Zoey, ale również Stevie Rea, Heatha, Afrodyty czy też Starka. Zdecydowanie ma to korzystny wpływ na ocenę książki. Przyznam szczerze, że sama niejednokrotnie zastanawiałam się co dana postać myśli.

Na pochwałę również zasługuję fakt, że cała historia nie kręci się jedynie wokół facetów oraz (o czym wspominałam wcześniej) oszczędzenie czytelnikowi książkowego „deja vu".


,,Trzymaj się prawdy [...] Nigdy nie zapominaj, że słowa prawdy mają w sobie wielką moc."Mimo kilku minusów książka wyszła zdecydowanie lepiej niż jej poprzedniczki. Widać, że autorki wzięły sobie do serca opinie czytelników i nadrabiają o wiele lepszym stylem pisania. Podsumowując:


- osoby, które dotrwały i nie zraziły się jeszcze do cyklu przez poprzednie tomy powinny być zadowolone z lektury
- brawa dla autorek za zmianę — na lepsze — oraz miejmy nadzieję, że Panie Cast kolejne części napiszą tak samo dobrze, a nawet lepiej.

,,Jeśli uczysz się na błędach, każdy błąd zmienia się w szanse."
5 komentarzy:

 1. Zdecydowanie nie mój klimat, choć czasami sięgam po tego rodzaju powieści kiedy potrzebuje relaksu, oderwania się od rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na duży plus wpływa sentyment jaki mam do tej serii :)

   Usuń
 2. Fajne te cytaty wplecione w recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie opisana książka, jednak nie w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie gdybym zaczęła tą serię teraz to też by do mnie nie przemówiła :)

   Usuń